Nawigacja Zamknij
OBOZY KITE&WIND NA HELU

WAKACJE 2020
OD 1399 PLN
więcej+
Cape Town z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem

04.03 - 15.03.2020
więcej+
Thai Kite Trip

04.03 - 15.03.2020
więcej+

Wyjazdy grupowe

Zanzibar z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem

Połączenie równego wiatru z bezkresną laguną, na której można pływać bez względu na poziom wody, zadowoli najbardziej wymagających kitesurferów.  Pomimo zróżnicowanych pływów, przez większą część dnia możemy surfować w płytkiej, krystalicznie czystej wodzie. Warunki do nauki kite’a nie mogłyby być lepsze. Dla amatorów pływania wave, mamy ciągnący się kilometrami break na rafie otaczającej spot, gdzie wysokość fal sięga 2 metrów.

Najlepszym pod względem wiatrowym okresem jest koniec grudnia - koniec marca oraz lipiec - październik. Podczas naszej zimy na Zanzibarze wieje Kaskasi, wiatr z kierunku NE o sile 14-20 węzłów, który w Paje, lokalnej mecce kitesurfingowej, wieje side-on z lewej strony. Z kolei w "nasze" lato na wyspie wieje Kuzi, mocniejszy wiatr również wchodzący side-on, ale z prawej strony. 

Spot
Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Lazurowa ciepła woda, biały piasek, mnóstwo miejsca dla każdego. W samym Paje funkcjonuje kilka sklepów z najpotrzebniejszymi rzeczami oraz, jak w przypadku Paje by Kite, restauracją z basenem.
Przy samej plaży stoi zawsze kilka łódek, które nie stanowią jednak większego zagrożenia dla pływających. Spot należy do bezpiecznych, dno jest piaszczyste, pozbawione większych niebezpieczeństw, może trafić się jeżowiec.
Co 6 godzin zmienia się poziom wody. Różnica pomiędzy najniższym, a najwyższym poziomem wody to nawet 3 metry. Woda dosłownie znika/przybywa w oczach! Przy pełnym odpływie do wody trzeba przewędrować z latawcem nawet 300-400 metrów, woda jest wtedy bardzo płytka i płaska. Gdy woda przychodzi robi się lekko czopowato i dość głęboko. Zdecydowanie najfajniejsze godziny to te, kiedy woda ucieka, mamy wtedy idealnie płaski i płytki akwen do szkoleń.
Na szerokiej, czystej plaży każdy znajdzie miejsce do rozłożenia sprzętu. Biały piasek, bujne palmy, zakotwiczone łódki lokalnych rybaków i przejrzysta woda nasuwają na myśl nieodparte wrażenie pobytu w samym raju. 

Widok na spot w Paje:
 
Statystyki wiatrowe dla Zanzibar / Paje (% dni z wiatrem 4 Bft. lub więcej)
Średnia temperatura powietrza w dzień dla Zanzibar / Paje
Średnia temperatura powietrza w nocy dla Zanzibar / Paje
Średnia temperatura wody dla Zanzibar / Paje

Kierunki Wycieczek

kliknij flagę żeby zobaczyć szczegóły