Nawigacja Zamknij
Fuerteventura z opcją
Pro Camp z Łukaszem Ceranem      

Marzec/Kwiecień 2020
od 2850PLN          
więcej+
EGIPT/ SOMA BAY 5* SPOT 5* WIATR 5*HOTEL

MAJ 2020
OD 2268 PLN
więcej+
OBOZY KITE&WIND NA HELU

WAKACJE 2020
OD 1399 PLN
więcej+
Rajski Mauritius z opcją Pro Camp 
z Łukaszem Ceranem
27.09 - 11.10.2020
01.10 - 11.10.2020
od 7990zł
więcej+
Brazylia Kite&Chill z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem

12.11 - 25.11.2020
więcej+

Wyjazdy indywidualne

Wietnam / Mui Ne

Wietnam / Mui Ne
KitesurfingSurfing
Sezon: grudzień - marzec
Pobyt: Dowolnie
Lotniska:  Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań, Berlin


Wietnamska wioska Mui Ne położona na wybrzeżu morza Południowochińskiego oznacza nic innego jak “przylądek schronienia”, a jej nazwa wywodzi się od słów: “Mui”- przylądek oraz słowa “Ne”- chować się. 
Piaszczyste plaże długie na 16 km to główna wizytówka Mui Ne. Zaliczane są do najbardziej dziewiczych plaż w całym Wietnamie. Zapewniają niczym niezmącony spokój z dala od gwaru i hałasu wielkich kosmopolitycznych wietnamskich miast. Morze jest tu cudownie ciepłe, choć momentami może być niebezpieczne z powodu mocnego wiatru, dużych fal i silnych przypływów. Wiatr pojawia się zwykle po godzinie 11 i cichnie dopiero późnym popołudniem. 
Wokół kurortu roztacza się niezwykle malowniczy pustynny krajobraz, a czerwone wydmy są idealnym jego przykładem. Znajdują się 3 km na północ od Mui Ne i charakteryzują się czerwonawo-brązowym piaskiem uformowanym w łagodne zbocza przypominajace swoim kształtem i fakturą miniaturkę pustyń Bliskiego Wschodu. Szczególnie polecamy wschód słońca na czerwonych wydmach. Nie są wówczas tak oblegane przez turystów, jak podczas zachodu słońca, a widoki zapierają dech. Miłośnicy nieco bardziej aktywnego spędzania czasu oprócz spaceru po wydmach mogą poszaleć tu na plastikowych sankach. W odległości około godziny jazdy skuterem od Mui Ne, znajdują się kolejne wydmy tym razem białe zwane też Bau Trang. Rozciągają się na długości kilku kilometrów i zajmują dużo większy obszar niż wydmy czerwone. U ich podnóży położona jest mała laguna z pięknym jeziorem porośniętym kwiatami lotosu. Białe wydmy są jednym z niewielu obszarów pustynnych w południo-wschodniej Azji tak uwielbianym przez fotografów. Zdjęcia wychodzą tu fantastycznie! Kiedy wiekszość turystów późnym popołudniem z impetem opuszcza białe wydmy, aby zdążyć na zachód słońca nad czerwonymi wydmami, my proponujemy zostać tu, aż do zmroku. W spokoju i ciszy będziecie się mogli rozkoszować wspaniałymi widokami. Fairy Stream to mały strumyk, który wije się w czerwonym wąwozie między lasami bambusowymi, kamieniami i wydmami. W niektórych momentach krajobraz wąwozu przypomina miniaturową wersję Wielkiego Kanionu. W przeważającej części woda w rzeczce sięga wysokości kostki, w najgłębszym miejscu nie przekracza wysokości do połowy uda, więc komfortowo wąwóz można eksplorować boso. Na jego końcu znajduje się mały wodospad. Cały spacer w obie strony nie powinien zająć więcej niż 1,5h. Do wąwazu najlepiej dojechać wynajętym rowerem lub skuterem podążając na wschód wzdłuż głównej drogi prowadzącej do czerwonych wydm. Strumyk znajduje się bezpośrednio pod mostkiem.
Będąc w Mui Ne nie możecie przegapić wycieczki do kolorowej wioski rybackiej położonej na północnym krańcu zatoki. Przy wjeździe do wioski rozpościera się niesamowity widok na rozległe wybrzeże porośnięte kołyszącymi się na wietrze palmami i niezwykle kolorowe statki rybackie zacumowane w zatoce. Port rybacki najlepiej odwiedzić wczesnym rankiem, kiedy to miejscowi rybacy wracają z połowów i przygotowują do sprzedaży niezliczone ilości świeżych ryb i owoców morza. Portowa plaża to idealne miejsce do zakupu lokalnych “darów morza” oraz obserwacji codziennego życia mieszkańców wioski. Szczególną uwagę przyciagają tu typowe dla Wietnamu okrągłe łódki rybackie – wiosłowanie na takiej łodzi to wielka sztuka! Pamiętajcie aby się targować ;) 

Kierunki Wycieczek

kliknij flagę żeby zobaczyć szczegóły