Nawigacja Zamknij
Fuerteventura z opcją
Pro Camp z Łukaszem Ceranem      

Marzec/Kwiecień 2020
od 2850PLN          
więcej+
EGIPT/ SOMA BAY 5* SPOT 5* WIATR 5*HOTEL

MAJ 2020
OD 2268 PLN
więcej+
OBOZY KITE&WIND NA HELU

WAKACJE 2020
OD 1399 PLN
więcej+
Rajski Mauritius z opcją Pro Camp 
z Łukaszem Ceranem
27.09 - 11.10.2020
01.10 - 11.10.2020
od 7990zł
więcej+
Brazylia Kite&Chill z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem

12.11 - 25.11.2020
więcej+

Wyjazdy grupowe

Meksyk z opcją Pro Camp z Łukaszem Ceranem

5 najczęstszych błędów przy zakupie ubezpieczenia turystycznego

Kupując polisę, przede wszystkim zwracamy uwagę na cenę. Dopiero na drugim miejscu znajduje się jej zakres oraz ochrona, jaką może nam zaoferować. Czy na pewno tak powinien wyglądać proces wyboru ubezpieczenia? Polak mądry po szkodzie i bardzo często za późno zdaje sobie sprawę z zasadności wydania kilku złotych więcej.

Jak wybieramy polisę turystyczną oraz co powinno być dla nas najważniejsze? Poniżej przedstawiamy 5 najczęstszych błędów popełnianych przez Polaków przy zakupie ubezpieczenia.

Jeśli chcesz uniknąć tych błędów,  śmiało pytaj nas o wszystko podczas rezerwacji wyjazdu!

1. Za wszelką cenę…

...staramy się obniżyć koszt polisy. Czy naprawdę warto? Niższa składka teraz, będzie oznaczać również niższe świadczenie po wystąpieniu nieszczęśliwego zdarzenia. Jest to ważne, szczególnie gdy wybieramy się do odległych krajów, takich jak np. Kuba, Meksyk, Australia czy USA. W razie problemów ze zdrowiem, poza tym, że przerosną nas koszty leczenia, konieczny może się okazać transport do Polski. Ten, uwzględniający niezbędną opiekę medyczną podczas podróży, może przysporzyć nam sporo wydatków.

2. Zbyt niska suma ubezpieczenia

Drugi błąd jest ściśle powiązany z oszczędnościami opisanymi powyżej. Nie zdajemy sobie sprawy, ile mogą wynosić koszty leczenia za granicą. Najczęściej jest to od kilkudziesięciu nawet do kilkuset tysięcy złotych. Wybierając się np. do Ameryki Północnej, rachunek może opiewać na kwotę miliona złotych. Ustalenie najniższej sumy ubezpieczenia, czyli np. 50 tysięcy złotych z pewnością nie wystarczy.

3. Brak umów dodatkowych

Umowy dodatkowe, takie jak np.: NNW, OC, ubezpieczenie bagażu, rozszerzenie o choroby są często pomijane przez ubezpieczających się. Każda dodatkowa opcja wiąże się również z kosztami, więc z niej rezygnujemy. Jeżeli przykładowo wyjeżdżamy za granicę do pracy – wybierzmy taki wariant w swoim ubezpieczeniu. Nie możemy przewidzieć, co się wydarzy w miejscu pracy, szczególnie jeżeli jesteśmy pracownikami fizycznymi. Gdy wypadek wydarzy się właśnie tam, towarzystwo odmówi nam wypłaty odszkodowania, ponieważ nie wykupiliśmy właściwej polisy.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że możemy wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które zawsze kosztuje TYLKO 3% wartości wyjazdu. W razie jakiejkolwiek sytuacji losowej jak choroba, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby dostajemy zwrot kosztów utraconego wyjazdu!

4. Zapominamy o karencji

W ubezpieczeniu turystycznym występuje pojęcie karencji i dotyczy ono ubezpieczających się już przebywających za granicą. Jeżeli więc, będąc już na wakacjach, przypomnimy sobie o ubezpieczeniu – naturalnie możemy je zakupić, powinniśmy jednak pamiętać o okresie karencji. Czas ten może wynosić od 2 do 7 dni, w zależności od ustaleń konkretnego towarzystwa. Jest to zabezpieczenie przede wszystkim dla towarzystw ubezpieczeniowych, które chronią się przed klientami chcącymi wyłudzić ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wykupienie polisy jeszcze przed wyjazdem.

5. Nie czytamy OWU

Ostatnim, ale równie ważnym błędem Polaków jest nieczytanie warunków umów, które podpisują. W ubezpieczeniach najważniejszym dokumentem jest OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdują się tam m.in. wyłączenia, zakres odpowiedzialności oraz informacje o sposobie zgłoszenia szkody. Przeczytanie OWU pozwala na dokładne zrozumienie zakresu ubezpieczenia. Brak tej wiedzy jest najczęstszą przyczyną złych opinii na temat towarzystw. Klienci nie czytając warunków, często domagają się odszkodowania, dziwiąc się, dlaczego ubezpieczyciel go odmawia. Właśnie takich błędów należy unikać poprzez dokładne zapoznanie się z OWU. Wybór właściwej polisy turystycznej jeszcze przed wyjazdem pozwala na uniknięcie wielu przykrości oraz sporów z ubezpieczycielem. Ma ona na celu przede wszystkim zabezpieczenie finansowe. Zastanówmy się więc nad taką, jaka pokryje realne koszty ewentualnego leczenia czy następstw nieszczęśliwych wypadków. Kilka złotych wydanych przed wyjazdem docenimy dopiero wtedy, gdy faktycznie dojdzie do szkody.

Kierunki Wycieczek

kliknij flagę żeby zobaczyć szczegóły